0 položek
za 0 Kč

Zobrazit košík

BARF maso pro psy

BARF

Zde najdete povídání o BARFU, v sekci e-shop  v kolonce - Barf maso pro psy, naleznete dostupné zboží pro krmení tímto způsobem a samozřejmě pokud se s BARFOVÁNÍM chystáte teprve začít, nejlepší je navštívit naši prodejnu v Praze – Vršovicích a my Vám do začátků poradíme a vše s Vámi probereme. :-)

Něco málo o barfu…

Je způsob krmení psů a jiných domácích zvířat přirozeným způsobem.

Slovo BARF je zkratka z anglického BONES AND RAW FOOD (tedy kosti a syrová potrava – maso, ovoce, zelenina, byliny.. aj.).

BARF vychází z toho, že psi, kteří se původně vyvinuli z vlků mají stejné trávení a podobnou zažívací soustavu. Pes má také zuby uzpůsobené pro ulovení a sežrání kořisti i drcení kostí. Vlci v přírodě krom ulovené masité potravy jedí také ovoce, trávu, byliny a kořínky.. a jiné věci, co najdou volně v přírodě a nějakým způsobem jim prospívají.

U barfování (tedy krmení přirozenou stravou) se jako základ krmné dávky bere syrové maso různých druhů, ale i toto se doplňuje o syrové kosti, ovoce, zeleninu, bylinky, různé oleje .. tak, aby se dosáhlo vyvážené skladby potravy a pes do sebe dostal vše, co potřebuje .. tedy tuky, bílkoviny, sacharidy, vitamíny, minerály a vlákninu.

Oproti tomu na granule psí žaludek přirozeně uzpůsobený není a dle novodobých vědeckých výzkumů a statistik průmyslově vyráběnou granulovanou výživou narůstá počet zdravotních potíží u psů (mezi nejčastější patří kožní potíže, alergie, nemoc slinivky a jater nebo také rakovina).

Mezi výhody krmení BARFEM patří:

Víme, co přesně psovi dáváme. Psovi lépe funguje zažívací systém. Strava je čerstvá a pro psa chutná, tedy i odbouráváme nechutenství. Nižší riziko nákazy parazitů. Omezená tvorba zubního kamene (žvýkání kostí, větších kusů masa).. Zdravější a lesklejší srst, silný imunitní systém atd..

Jelikož pes čerstvou potravu velmi rychle tráví, je třeba dospělého psa krmit alespoň 2x denně. Štěňata v závislosti na věku 3-5x denně, mladé psy 3x denně. Neměli bychom také dávat potravu studenou, nebo zmrzlou. Lehko bychom pak psovi přivodili zažívací potíže. I přes velmi odolný psí žaludek bychom měli všechno maso, i kosti alespoň po dobu 48 hodin přemrazit, aby došlo k zničení případných parazitů. Avšak maso od velkovýrobců je zamraženo jistě daleko déle, a tak se není čeho bát.

Mnozí se bojí časové náročnosti při BARFOVÁNÍ.. to je ale jen prvotní zdání. Jakmile si na krmení barfem zvyknete, zjistíte, že příprava jídla pro Vašeho psa nezabere víc než pár minut. Zato sledovat radost psa z toho, jak mu jídlo chutná a jak si ho užívá, ta Vám vydrží napořád J

Mražené maso, které můžete zakoupit na naší prodejně, si můžete rovněž objednat přes náš e-shop a za 80,- kč Vám ho, stejně jako jiné zboží, zavezeme kamkoli po Praze. Minimální odběr masa pro závozy je stanoven na 10kg. Rozvozové dny jsou většinou úterý nebo středa (jiné dny po telefonické domluvě).

Tuto sekci plánujeme nadále rozšiřovat a tak v našem e-shopu i na prodejně brzy seženete krom přílohových granulí k masu i ostatní přílohy a již nyní máme i sekci výživa a vitamíny, kterou také postupně rozšiřujeme o další zboží k Vaší maximální spokojenosti.

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat např.prostřednictvím našeho emailu: upitbulla@seznam.cznebo na telefonu +420 604 655 117 

AKCE A NOVINKY
Zveme Vás na další ročník závodu pro bull plemena pořádaného naším obchůdkem..
Jak tu budeme bezprostředně před svátky..
Přijeďte se podívat do Rakovníka, budete mít jedinečnou příležitost vidět psy z celé Evropy při profi pullingu..
Náš stánek najdete 28.9.2018 na Bull srazu v Praze
Rok se s rokem sešel a opět se můžete těšit na náš stánek na akci pro pejsky v Praze..
NOVINKY E-MAILEM
Nechte si zasílat novinky e-mailem a budete o všem informováni.

NAŠI PSI
Sunny

Plemeno: Americký pitbullteriér
Pohlaví: Fenka
Narození: 5.9.2010

Antonio

Plemeno: Americký pitbullteriér
Pohlaví: Pes
Narození: 26.10.2013

Tvorba www stránek - Nechte si udělat levné a kvalitní stránky - SEO optimalizace stránek