Naši psi

ANTONIO (americký pitbullteriér)

Celým jménem Capitano Antonio Corelli

Antonio je naše doma rozené miminko a narodil se 26.10.2013 v 15:48 hodin jako prvorozené štěňátko naší fenky Sunny. Svou milou povahou si nás získal natolik, že jsme si ho nechali. Antonio je od začátku miláček a do svých 2 let blbnul v jedné domácnosti se svou mamkou Sunny. Od 9ti měsíců už plaval, zkusil i coursing.. a chodil pravidelně od 4měsíců na výcvik poslušnosti. V roce a pár měsících začal s bull sporty 🙂 Ve 2 letech .. jak už to tak bývá, se díky životním změnám od nás ostěhovala Sunny s páníčkem a my jsme o to více času a energie dali do psích sportů a z Antonia se stal zároveň velký závislák, takže od té doby trávíme témeř veškerý čas spolu a jako nový maskot obchůdku U Pitbulla je i každý den se mnou v práci. Když už náhodou musím odjet nakrátko mimo ČR nebo někam, kam se mnou nemůže, naštěstí mám skvělé rodiče, kteří si ho také zamilovali a kteří ho moc rádi kdykoli pohlídají a on je zbožňuje také tak 🙂 Navíc má u nich psí kamarády - fenku Shih-tzu Lucky a jejího potomka, Astonka (Aston Martin Lyon Chien).  Dříve měli rodiče také Luckynku, také shih-tzu, ta bohužel zemřela 24.února 2020. Když se tak stalo, Antonio přišel k jejímu tělíčku a tiše a velmi smutně zavil.. věděl, že tahle parťačka už tu s ním nebude a já jsem ráda, že až na to, že ten den nechtěl jíst, dál už to potom neřešil. 16.2. se narodila Terri Hiragana, alias Lucky III. Antonio ji nejdřív pár dní na oko nenáviděl, ale krátce na to si zvyknul, že takhle malá praštěná fenka je jeho nová kámoška, kterou může při návštěvě u našich vídat a o 3 roky později i jejího syna Astonka. Dnes už s námi bydlí nový parťák s páníčkem, i když teprve krátce. Thanos je super pes, také americký pitbullteríér, je mu 18 měsíců a já jsem šťastná, že navzdory všem mýtům zatím kluci spolu kámoší a naprosto bez problému se snesou. Asi to tak mělo být, většinu pesanů stejného pohlaví totiž Antonio jako správný "bojovník" dost nesnáší, Thanose ale bere a venku a na procházkách je necháváme spolu i blbnout a hrát si. Zázraky se dějí i ve světě pitbullteriérů 🙂

Antonio je výjimečný pes, ten dokonalý a jedinečný pes, jakého má každý jen jednou za život. Vím to a uvědomuji si to čím dál tím víc. S každým dalším rokem, s každým dalším zážitkem. Bull sporty se pro něj, stejně tak jako pro mě nakonec staly jeho životem. Je tělem, srdcem i duší sportovec, proto jsem se rozhodla, že nikdy nemůže zcela přestat s těmito aktivitami, které tak miluje. V říjnu 2023 mu bylo už 10 let. Uteklo to neskutečně rychle, tolik moc jsme se toho jeden od druhého naučili a učíme se stále. Už to není to bláznivé štěndo, i když se tak někdy chová, ale je to víc než kdy dřív parťák a nejlepší kámoš. Každý rok dokáže ještě překvapit, zabojovat a ukázat, že na to má a že pro mě a se mnou může stále dosahovat ke hvězdám.

Za naše společné dny jsme spolu vybojovali 136 trofejí v bull sportech, z čehož 1/3 je z weight pullingu.

Nejcennějšími jsou pro nás asi trofeje z Německa.

2019 - Vicemistr Evropy v profi weight pullingu v APA

2023 - Best oldie - 1.místo - titul získaný na výstavě ADBA Germany

Potom všechny naše úspěchy z monkey tracku, protože tam musíme být skutečně jeden tým, jedno tělo, zejména 1.místo ze Staf bull show 2022 (tamní 200m trať a 20 překážek je masakr, všichni, kdo ho dají pod minutu jsou pro mě hrdinové a my to zvládli za 53 vteřin 🙂 a o rok později za 56 vteřin, což stačilo na 2.místo).

Z roku 2022 je i náš BEST TIME v disciplíně TUG OF WAR se psem jménem Xander, díky tomuto protivníkovi si Antonio udělal krásný osobáček v přetahování a zároveň vyhrál BEST TIME ze všech kategorií psů i fen - neuvěřitelných 96 minut, Xander ho nakonec udolal a tak Antonio bral druhé místo, ale triumf byl náš a náležitě jsme ho oslavili.

Vzhledem k Antoniově závislákování na paničce také procestoval kus Evropy, nejdál byl v Řecku, nejvíce si užil Itálii a krom toho byl v Rakousku, Německu a Polsku 🙂 Ačkoli stále ještě bydlíme v Praze, Antonio miluje venkov a být mimo Prahu. Tam je ve svém živlu, může běhat na volno a chodit na dlouhé procházky. Vzhledem k věku děláme bull sporty už jen okrajově a pro zábavu. Nejvíce se věnujeme v sezóně plavání ať už v řece, rybníku, nebo také v psím bazéně. V plavání se i nyní nejvíce zúčastňujeme závodů, zde nás naštěstí nic nelimituje. Dále nejvíce provozujeme zavěšení na peška, protože má Antonio stále krásné a zdravé zuby. Ostatní opravdu nepřeháníme, ale čas od času si zaběhne na treadmillu, trackmillu, dá si pár tahů na pullingu a loni dokonce na závodech v Polsku ve "fun" kategorii šel i na stěnu. Věku a možnostem jsme ale přizpůsobili nastavenou výšku, on byl ovšem šťastný, že si mohl došplhat pro peška ve 240cm a víc neřešil a to je na tom to krásné, že má z bull sportů pořád radost a že mu je mohu přizpůsobit tak, aby byl co nejvíce v bezpečí. Co zatím nikomu nedaruje je stále monkey track, naše milovaná opičí dráha, zde se z bedny zatím nenechává sesadit a já jsem na něj neustále pyšná a jsem šťastná, že spolu pořád můžeme být ten nejlepší nejsehranější tým 🙂

Vzhledem k tomu, že se mi většina textu o Antoniovi ze starého webu smazala, budu přidávat ještě postupně info, články i zážitky.

 

 

___________________________________________________

SUNNY (americký pitbullteriér)

Sunny se narodila 5.září 2010 a 8.listopadu jsme si jí přivezli domů.

Od té doby nám dělá radost a prožili jsme s ní mnoho krásného,

Sunny s námi procestovala několik zemí, absolvovali jsme s ní výcvik

poslušnosti a objevili její nadšení pro psí sporty, zejména ty "bullí" 🙂

Její nejoblíbenější disciplína je Monkey track, ráda skáče přes překážky

a běhá a závody v této disciplíně si velmi užívá.

Mezi další oblíbené patří Weight pull sprint. Ať už jde o tahání tříkolky na

závodech, nebo tréning s pneumatikou v lese.

Na Křivonosce, na Pitbull sport show 2014 poprvé zkusila Weight pulling

a udělala nám velkou radost, když bez větších obtíží odtáhla 1210 kilo.

Sunny také moc ráda plave a aportuje.

Naše zlatíčko nám v říjnu 2013 porodilo 3 krásná štěňátka 🙂

Je to miláček, oddaný společník a prostě supr pes! Změnila nám život

k lepšímu a máme jí moc rádi 🙂

Sunny a rok 2017

Sunnynka už natrvalo žije jen s páníčkem a tak jsme jí s Antoškem letos potkali

jen zřídkakdy.. a v červnu se nám definitivně přestěhovala na Sever Čech a vidět

ji bude tak ještě těžší, ne-li skoro nemožné :-/

Sunny a rok 2016

V roce 2016 přišlo nutné loučení a Sunny už je jen s páníčkem, jsem šťastná,

že ji občas mohu vidět a vzala jsem jí sebou i na nějaké závody. Na nichž opět bodovala

2.dubna 2016 - Sport fun show I - 2.místo profi Weight pulling feny nad 22kg

28.května 2016 - s páníčkem 3.místo - Weight pulling feny 22-26kg

13.srpna 2016 - 2.místo Monkey track - feny APBT/AST

Sunny a rok 2015

Sunnynka vždycky dělala co nám na očích vidí 🙂 Vždycky byla moc šikovná a sporty jí šly i bez většího tréninku. Letošní rok jsme sice trénovali o něco více než v minulých letech, ale ne zas přehnaně, občas nějaké tahaní, občas nějaké běhání..

Sunny ale letos ukázala své pravé pitbullí srdce, svou vůli, odvahu, houževnatost a lásku, se kterou je do všeho po hlavě... a dokázala toho opravdu mnoho. Začnu od konce, protože její titul Mistr ČR bull plemen v coursingu mě dojal až k slzám.. a její vítězství ve Weight pullingu kde byla jedinou fenou co utáhla 2020 kg na dost těžké dráze... to mě fascinovalo.. tahala od 9ti od rána a poslední tah byl někdy v 7 večer! Tahala PROFI - tedy bez návdady! Prostě jde jen srdcem.

A tady jsou výsledky:

1.místo Mistrovství ČR bull plemen v coursingu (+ titul Mistr ČR) 21.11.2015

1.místo Weight pull training day profi pulling 2020kg 31.10.2015

2.místo Monkey track Dalešický bullíci v akci 26.9.2015

3.místo Weight pull Pitbull show II. 12.9.2015 Křivonoska

3.místo Monkey track Bully games Kladno srpen 2015

3.místo Weight pull sprint Dalešický Bullíci v akci červen 2015

3.místo Weight pull Bull power show Rakovník květen 2015