Trénink BULL sportů

Jak začít?

Trénovat bull sporty můžete začít i sami, pro správné vykonávání a trénování ale doporučujeme alespoň z počátku navštívit některého z trenérů bull sportů nebo nějaký společný trénink.

Pokud chcete opravdu začít na vlastní pěst, neváhejte navštívit nebo kontaktovat nás a my Vám se začátky poradíme. Můžete zde také zakoupit vybavení na bull sporty. (pešky, postroje na obrany a treadmill, postroje na pulling aj.)

Trénink s peškem: z počátku je dobré pořídit peška, do kterého pes nemá problém se zakousnout (doporučujeme classic of firmy Pro výcvik - máme v nabídce - pešek z ringové látky) trénovat zákusy je dobré nejprve tak, že peška držíte v ruce a pes se do něj zakusuje, poté teprve věšíme např.na strom, doporučuji z počátku tak, aby zadní packy byly na zemi. Až když bude zákus opravdu dobrý, je možné trénovat tzv.high jump - skok do výšky. Doporučuji vždy trénovat ve 2 lidech. Pozor na zavěšení nebo přetahování o peška, když máte štěně a teprve přezubuje. U štěňat platí samozřejmě známé rčení všeho s mírou a také doporučuji používat především zdravý selský rozum a psa zbytečně nepřetěžovat, času na pořádný trénink bude mít jako dospělý hodně. K nácviku můžete použít také náš závěsný systém na peška (viz.eshop), ten je z gumolana a psovi krásně pruží a pro začátky je to rozhodně lepší, než mít peška připnutého natvrdo.

Trénink tahání - weight pullingu - pullingu .. postroje na tahání seženete u nás v obchůdku. I když ještě neděláte přímo weight pulling, ale dělat ho chcete nebo do budoucna chcete použít pro zlepšení fyzičky apod, je dobré pejska s postrojem seznámit co nejdříve. Pokud je ještě ve vývinu, neměl by ale tahat žádné velké zátěže, opravdu stačí si zvykat na postroj, případně jen za postroj připnout něco lehkého (2l pet lahev s vodou apod). Poté, co chcete již začít tahat pravidelně, je dobré i tak přidávat zátěž postupně. Tahání lehké zátěže a těžké zátěže je každé úplně k jiným účelům a tak doporučujeme se i v tomto případě s námi domluvit na postupu.

Je mnoho dalších věcí, co s pejskem můžete trénovat, ne na vše ale budete mít doma vybavení a pokud budete chtít zkusit všechny disciplíny, i tak bude dobré se obrátit na některého z trénérů nebo na některé tréninkové centrum, kde již vybavení na tyto sporty vlastní.

Sami můžete trénovat také dynamiku, fyzičku a výdrž pomocí Udičky se střapcem (seženete u nás v sortimentu), udička je dlouhá 3-5 metrů a na konci je opatřena provázkem a střapcem. Trénink s udičkou je krátký, ale efektivní, ať už chcete trénovat nebo jen "unavit" psa 🙂

Obraťte se na nás, rádi Vám poradíme, doporučíme apod.

Inspirovat se můžete i v sekci články (zde na našem webu, postupně přidáváme články o jednotlivých disciplínách bull sportů).

Váš tým U Pitbulla 🙂

 

Z článku Marie Schmarczové, časopis Haf a mňau, číslo červen - červenec / 2021 ...

CVIČIŠTĚ BULL SPORTŮ

 

1/ DAB Beroun – tréninky bull sportů přímo team U Pitbulla:

odkaz zde: Weight pull tréninky U Pitbulla | Facebook

 

www.daberoun.cz (vše na jednom místě – bull sporty, obrany, agility, weight pulling, krytá hala

Vybavené zázemí (wc, sprchy, klubovna, ubytování, občerstvení).

Řízené tréninky. Veškeré sportovní vybavení potřebné k bull sportům k i agility. Obrany, dog dancing, hoopers, poslušnost, sportovní kynologie..

 

2/ Bull sport training- Alena Jancurová – Bull sport training – Chvaletice u Protivína

K dispozici: high jump, long jump, classic jump, stěna, drag pull, weight pulling,  který je uvnitř tudíž se dá tahat i za nepříznivého počasí ( taháme jen profi), a-frame a pořádá se i coursing.

Trenéři: Radek Trnka, Alena Jancurová, mail: jancurova.a@gmail.com, tel: 601315656

Odkazy:

http://bull-sport-training.cz/

https://m.facebook.com/BullSportTraining/

 

3/ Bull Eden Bohdaneč - Petr Červinka Čáryfuk (na fb)

Skupiny na fb: Vodní hrátky v Bull Edenu a Trénink Bull sportů a obran Bohdaneč

Cvičák má široké zaměření od poslušnosti přes bull sporty, vodní sporty, koloběžky, balanční cvičení až po kousání (obrany).

Odkazy: https://www.facebook.com/groups/387015568425351

https://www.facebook.com/groups/294353913997019

Kontakty: Bohdaneč 108 (u Zbraslavic na Kutnohorsku), Tel. 604 179 207

 

4/ Petr Rösner – Poličná u Valašského Meziříčí

FB Peťan Rosner, Tel.777673559

K dispozici trénink: high jump, stěna (wall climbing), long jump, classic jump, tow (přetahování), a-frame, treadmill, drag pull sáňky

 

5/ Kynologický spolek Morkovice – Bc. Lenka Obrtelová

AREÁL SPOLKU: Souřadnice: 49.2551542N, 17.2096833E Nádražní ulice (vedle cyklostezky), 768 33 Morkovice – Slížany, tel: tel. 777166259

K dispozici: Treadmill (běhací pás), Wall climbing (4m stěna), Weight Drag pull (sáňky se závažím), Tug of War (úvazy na přetahování), A-frame (malé áčko), High jump (konstrukce), Weight pulling (dráha s vozíkem), Classic jump (skok vysoký), tréninky poslušnosti, tréninky na výstavy, sportovní kynologie apod.

Odkazy:

http://m.kynologiemorkovice.webnode.cz/vycvik/trenink-bull-sportu/ a Facebook zde :

https://m.facebook.com/groups/274827336791693

 

6/ Rebels ova – Ostrava

K dispozici: bull sporty (veškeré vybavení, také weight pullingová dráha), školička pro štěňata, výcvik poslušnosti, coursing, obrany

Zodpovědná osoba: Katarina Brýdlová, tel: 734 485 945, mail: rebels.ova@email.cz

Adresa: U Cementárny 1172, Ostrava

Odkazy:

https://www.facebook.com/Rebels.OVA/

 

8/ Alžběta Dudová – Tišice (u Neratovic)

a-frame, long jump, classic jump, drag pull saně, balthazar box, carpetmill, treadmill

k dispozici také (km vzdálené Mlékojedy) cvičák na sportovní kynologii

pomoc v začátcích bull sportů, ale i trénink pulleru nebo poslušnosti

v plánu: stěna (wall climbing) a high jump

Kontakty: Dudova.alzbeta@seznam.cz, telefon: 607104183, ulice Hasičská, 277 15

 

9/ Weight pull tréninky U Pitbulla – DAB Beroun

Tréninky na dráze v Berouně, tah břemene, trénink (společný, individuální, příprava na závody, vysvětlení pravidel profi pullingu – APA)

Zodpovědná osoba: Marie Schmarczová, mail: upitbulla@seznam.cz, tel: 604 655 117

Odkazy:

https://www.facebook.com/groups/weightpulltreninky

http://www.upitbulla.cz/american-pulling-alliance/